„Pravidlo číslo jedna: nikdy neprodělej peníze. Pravidlo číslo dvě: nezapomeň na pravidlo číslo jedna…“ Warren Buffett

A právě Warren Buffet v rozhovorech poslední doby popisuje, které akciové investice jsou vůči současnému inflačnímu tlaku rezistentními. Jsou jimi akcie společností AMERICAN EXPRESS, COCA COLA a nepřekvapivě… APPLE. Retailový portál EXPANZE.EU připravuje od jara 2023, v kooperaci s úspěšnými investory, edukativní platformu cílené lokalizace prostředků na pravidelné (měsíční) bázi.

Spekulace nebo investice

Podnikejte, ale… zůstaňte střízliví. Trvalý pasivní příjem v retailu neexistuje. Ovlivňuje jej více nástrah, než umíme pojmenovat u finančních produktů. Především lidé. A ne ti, co nakupují, ale ti, co službu nebo produkt prodávají. Tým je natolik silný, jako jeho nejslabší článek, shodně jako… komodita je tak úspěšná, jako její nejvíce neúspěšný prodejce. Linie mezi být v zisku a prodělat je v retailu natolik tenká, že stačí jeden jediný den, abyste zničili to, co jste budovali měsíce, kontra… musíte vyvinou úsilí několika let, abyste vybudovali to, co ožije v jeden jediný den.

„Nic nezabíjí racionální uvažování více, než bezpracné vydělání velkého množství peněz…“ Warren Buffet.

Úspěšní říkají ne

68x předstoupili autoři námětu veleúspěšného amerického hitu The Bodyguard (Osobní strážce) před producenty světových filmových studií a 67x byli odmítnuti. To sice nic nevypovídá o úspěchu filmařů nebo neúspěch autorů, ale o vůli a odvaze plány přepracovat a i po šedesáté osmé je cílevědomě prezentovat. Never give up!

Odpovědný expanzista se neřídí intuicí, ale investici realizuje výhradně z rozhodnutí úspěšnějšího partnera.

Vedení vede k úspěchu

Retail není hračka a čím složitější a sofistikovanější procesy, tím vyšší pravděpodobnost neúspěchu je. Zjednodušujte! Franchisa je logickým zjednodušujícím úkrokem od zaměstnanectví, jste-li nadšení, energičtí, submisivní, nechcete-li vstupovat do úplné tmy a přitom jste stále schopni připustit, že o (ne)snadno vydělané peníze v korporátu můžete přijít.

Odpovědný franchsivý manažer nikdy nevyjedná s kandidátem, který nemá spravedlivý předpoklad věnovat sdílenému businessu nejméně 80% pracovního času.